New Netflix Series to Binge During the Holidays

רקחנו עבורכם רשימת סדרות מומלצות, בתמהיל שכולל תכסיסים פוליטיים, כוח נשי, טבע פלאי וחקר המוח

V

אחרי כל הארוחות, החופשות והטיולים, עונת החגים מגיעה לסיומה, ואפשר כבר להתענג על סופ"ש ארוך של רביצה על הספה. רקחנו עבורכם רשימת סדרות חדשות ומומלצות, בתמהיל בינג' שכולל ריגול ישראלי, תכסיסים פוליטיים, כוח נשי, טבע פלאי וחקר המוח. צפייה מהנה!

v

>>> "מקרוב: נפלאות המוח" ( The Mind, Explained )

תהיתם פעם מה מתחולל אצלכם בתוך הראש? אם כן, תשמחו לשמוע שפרויקט טלוויזיוני חדש יעניק לכם כמה תשובות. "מקרוב: נפלאות המוח" היא מיני סדרה המאפשרת מבט מקרוב אל תוך המוח האנושי, ומתמקדת בפעילות המוח שכוללת זיכרון, חלומות, חרדה, לחצים והנאה. הפרקים הם קצרים וערוכים בקצב טוב שמצליח להעביר לצופה הרבה מידע חדש המוצג באופן ברור ונגיש. הבונוס: הסדרה מלווה בקריינות של זוכת האוסקר האהובה אמה סטון, שמשמשת על תקן המדריכה שמלווה אתכם במסע אל נבכי המוח והנפש. זו סדרה שמתאימה לכולם, ולא רק לחובבי מדעי המוח.

v

ה

>>> "כוכב הלכת המופלא" (Our Planet)

מעבר מתבקש מנפלאות המוח האנושי אל נפלאות הטבע הפלאי. זוהי אופציית צפייה נוספת שלא מסווגת לגיקים בלבד, והיא תצליח להפנט ולרגש כל אדם בעל יכולת ראייה. הסדרה התיעודית לוקחת את הצופה למסע בבתי הגידול הטבעיים הייחודים בעולם, ומציגה את יופיו של כדור הארץ מכל צדדיו. הפרקים מצולמים באופן מרהיב ממספר זוויות שכוללת צילומי אוויר וצילומי תקריב שנעשו בטכנולוגיה מתקדמת. מפלמינגו שנודדים במדבר ועד ציפורים שרוקדות ביערות הגשם – מתועדות שלל חיות אקזוטיות ברגעים יפים וברגעים מוזרים שהופכים את הסדרה ליצירה עוצרת נשימה.

v

v

>>> "הפוליטיקאי" (The Politician)

סדרה חדשה על תיכוניסט שתמיד ידע שיום אחד הוא יהיה נשיא ארה"ב, אבל קודם הוא צריך לצלוח את הזירה הפוליטית המאתגרת והבוגדנית ביותר: בית הספר התיכון. דרמה-קומית אמריקאית שיצר ריאן מרפי ולכן היא מזכירה לרבים את הסדרה התוססת "גלי". הסדרה מאירה בצורה מרתקת את האופן שבו מתנהלות כיום מערכות בחירות, בטח למי שעברו שתיים כאלו בחצי השנה האחרונה. העלילה מתאימה לחובבי התככים והתכסיסים הפוליטיים. היבט בולט הוא הפן הוויזואלי, שמציג אסתטיקה מרשימה וסגנון מוקפד. בסדרה מככבת גווינת פאלטרו, טיפוס שאפשר או לאהוב או לשנוא, אבל אין להתווכח עם השדרוג והעניין שהיא מביאה אל המסך. חדי העין יזהו שם גם לא מעט מותגי אופנה מבית פקטורי 54.

v

v

>>> "אלי" (The Spy)

תעשיית הטלוויזיה העולמית התאהבה לאחרונה בסיפורי גבורה כחול-לבן ובמיוחד בסיפורי ריגול תוצרת המוסד הישראלי. "אלי" היא מיני סדרה המגוללת את סיפורו המדהים של אלי כהן, שנחשב לאחד המרגלים הגדולים בהיסטוריה של המדינה. הוא פעל בשנות ה-60 בסוריה, התברג לעמדות מפתח בכירות, ואף יצר קשרים עם השלטון. עלילותיו בדמשק עובדו לסדרה בבימויו של גידי רף ("חטופים") ובכיכובו של סשה ברון כהן, שני ישראלים שכבר הוכיחו את עצמם בהוליווד. ברון כהן מגלם תפקיד שונה מכל מה שהתרגלנו לראות עד עכשיו, 180 מעלות מבוראט, ועושה עבודה יפה.

v

v

>>> "לא ייאמן" (Unbelievable)

סדרת הדרמה "לא ייאמן" מבוססת על סיפור אמיתי של צעירה שחוותה התעללות אכזרית כשאדם רעול פנים כפת ואנס אותה. היא הגישה תלונה במשטרה, אך לאור שיבושים וסתירות נאלצה לחזור בה לאחר שהבלשים, שני גברים, הטילו ספק בדבריה. בתום מסכת ייסורים היא גם הואשמה בתלונת שווא. האמת יצאה לאור רק לאחר כשנתיים ובמרחק של מאות קילומטרים, כששתי בלשיות ניסו לאתר אנס סדרתי שהתקשר גם למקרה שלה. זוהי סדרת מתח בלשית שמדגישה את חווית הנאנסת ולא רק את החקירה והניסיון לתפוס את הפושע, כמו שנהוג בדרך כלל בסדרות מהז'אנר הזה. ברגישות מופתית נוגע התסריט בנקודות הכואבות של מקרי אונס, כמו הטלת ספק בקורבנות וחוסר רגישות מצד הסביבה ומצד המערכות שאמורות להגן עלייך, כמו המשטרה ומערכת המשפט. סדרה חשובה שעשויה היטב.

v

v

>>> "בפנים" (Locked Up)

בשורה מעולה למכורי "בית הנייר", ובמיוחד לאלו שזיהו שניירובי היא הכוכבת האמיתית של הסדרה. האמת, אלו חדשות טובות גם לאלו שפשוט מתגעגעים לאיך שספרדית מתגלגלת על הלשון. הסדרה החדשה מבית היוצר של שוד המטבעה הלאומית של ספרד, מתמקדת בבחורה צעירה ונאיבית המתאהבת בבוס המניפולטיבי שלה ונשלחת למאסר בגין מעילות מס חמורות שביצעה עבורו. המציאות הקשוחה של הכלא מקלפת ממנה את שרידי התמימות האחרונים, והיא לומדת איך לשרוד במציאות החדשה. זהו מותחן פשע שאולי נשמע בול כמו "כתום זה השחור החדש", אבל יש לו טוויסט וקסם משלו. בינג' קלאסי לחג.

v