זה הזמן לעשות סדר פסח בארון הבגדים, ולהשקיע בפריטים שישדרגו לכם את המלתחה ויישארו רלוונטיים הרבה זמן

בין אם זה חילופי העונות, ובין אם הרצון לקיים את מצוות סדר פסח, נראה כי זהו הטיימינג הנכון לסדר כמו שצריך את הארון. יש אנשים שנהנים מזה, יש כאלו שעבורם זה סיוט שמתגשם, אבל מה שבטוח הוא שכולם מסכימים כי זוהי הדרך להיפטר ממה שלא נחוץ ובמקביל להיזכר בבגדים אהובים ששכחנו מקיומם. ישנן לא מעט שיטות אפקטיביות לצלוח את התהליך בשלום ובסטייל. מגמת המינימליזם, שהפכה לאחרונה לפופולרית, דוגלת ברכישות חכמות של מעט פריטים איכותיים במקום קנייה המונית של להיטים טרנדיים וזולים.

v

v

המומחית לארגון וסידור הבית, מארי קונדו היפנית, הפכה לגורו עם מדריך רב מכר וסדרה משלה בנטפליקס. שיטת קון-מארי שפיתחה טוענת שלהיפטר מהבלגן זו הדרך למצוא את האושר שלכם בחיים, ושגם האנשים המפוזרים ביותר יכולים עם קצת מאמץ והתמדה להפוך לאנשים מסודרים פור גוד. "חדר מבולגן שווה נפש מבולגנת", היא טוענת, ואנחנו מניחים שגם ארון מבולגן משפיע באיזשהו אופן על הנפש שלנו.

הקריטריון הראשון והעיקרי מבחינת הגורו היפנית בהחלטה האם לזרוק פריט מסוים או לשמור אותו, הוא לבדוק האם אותו פריט מעורר בנו רגשות חיוביים. בסופו של דבר, אחרי הסדר שנעשה, המטרה היא למלא את החלל (הארון, לצורך העניין) רק בדברים שמשמחים אותנו. כי בגדים, כמו חפצים אחרים, נושאים מטען רגשי וזיכרונות. 

v

v

אלו הכללים החשובים בשיטת מארי קונדו, בכל הנוגע למלתחה: היא ממליצה להתחיל קודם למיין את הבגדים של החלק העליון של הגוף, ואחרי זה להמשיך עם החלק התחתון, ולא ההפך. אל תשאלו אותנו למה. עוד היא מפצירה – תסדרו את הכל בבת אחת, לא בנאגלות, מבלי לייצר סחבת ולגרור את הפרויקט על פני כמה ימים. היא ממליצה ללכת מהקל אל הקשה, כלומר להתחיל לעשות סדר בחלקים שמרגישים לכם קלים יותר לתפעול, במקרה של הארון עדיף אולי להתמקד במגירות.

את הבגדים שאתם כן מחליטים להשאיר איתכם, צריך לקפל באופן מוקפד. מבחינת התלייה, היא ממליצה לתלות את הפריטים הארוכים וכבדי המשקל בצד השמאלי, ואת הפריטים הקלילים מימין. כך גם לגבי הצבעים – את הכהים יותר משמאל, ואת הבהירים מימין. איסור חמור ומאוד חשוב מבחינתה אומר שלעולם אל תורידו בגד לדרגת "בגד בית". מכירות את זה שאתן לוקחות חולצה או שמלה ישנה והופכות אותה לפיג'מה? אז לא. תפסיקו עם המנהג המרושל הזה.

בין פריטי המאסט שלדעתנו צריכים להיות במלתחה של כל אישה, נמצא בגד הים השחור, שהוא הבחירה הקלאסית והמחמיאה, ולמעשה זו המקבילה הימית של שמלה שחורה קטנה; תיק הקש, שמתפקד כבר כמה קייצים על תקן הכוכב הרשמי של הריזורטים והחופים; ג'ינס טוב שיושב עלייך בול הוא פריט הכרחי ונצחי בארון; וכמובן שמלה לבנה שיוצרת מראה נקי המעניק לוק אנד פיל של חופש וגם סוגר פינות לאירועי קיץ חגיגיים.

v

v

במלתחת הגברים היינו משקיעים בנעלי סניקרס מוצלחות, כי בין אם מדובר במראה סטריט-סטייל או בין אם לוק מחויט, זה תמיד הכי יפה עם סניקרס; כמו כן נראה שבקיץ 2019 רק בגד ים עם הדפס צבעוני ותוסס יוכיח עד כמה אתה בטוח בגבריות שלך; חולצה משובצת, שמתאימה לכולם, מההיפסטרים דרך החנונים ועד הטיפוסים הקשוחים ביותר, רצוי שתהיה נוכחת במלתחה; בגזרת התיקים, הפאוץ' מתפקד כבר תקופה לא קצרה על תקן הפריט שמשדרג את האאוטפיט. מי שעדיין לא הפנים את הנקודה, יכול לתקן זאת כעת.

v

v

במלתחה של הילדים היינו מתמקדים בג'ינס קלאסי של ליווייס, הבסיס לחינוך טוב מבחינתנו; הורים לבנות יודעים שבשלב מסוים הילדה תבקש שמלה מסתובבת לגן, ועדיף שהיא תכלול פרינטים בצבעים שמחים; היינו שמים את הז'יטונים שלנו גם על פריט של בלנסיאגה, פנדי, ברברי, או כל מותג רותח אחר ששווה להשוויץ בו באינסטגרם. אין מה להתבייש, כולם עושים את זה; וכמובן, אי אפשר להתעלם מהעובדה שנעלי סניקרס במידות לקטנטנים זה הדבר הכי חמוד בעולם.

v