Bel Air Athletics By Will Smith

כל מי שצפה בזמן אמת ב"הנסיך המדליק מבל-אייר", ששודרה בשנות התשעים, זוכר את וויל סמית' כאייקון אופנה. זה היה מתבקש לקחת את סגנון הלבוש מהסדרה המיתולוגית ולהפוך אותו למותג, ומי יעשה את זה טוב יותר מאשר וויל סמית' עצמו?

זה אמנם לקח כמעט שלושים שנה, אבל בסוף זה הגיע: מותג סטריט-וור שנשען על הסטייל המטורף של קלאסיקת הניינטיז "הנסיך המדליק מבל-אייר". הרי החיבור הזה היה כבר צריך לקרות ממזמן. במשך שנים חברות אופנה, מעצבים, אושיות סטייל וסתם אנשים רגילים שאבו השראה מהדמות שגילם וויל סמית'. זה היה מתבקש לקחת את הסגנון שכל כך מזוהה עם הסדרה ולהפוך אותו למותג, ומי יעשה את זה טוב יותר מאשר וויל סמית' עצמו?


כל מי שצפה בזמן אמת בסדרה האמריקאית "הנסיך המדליק מבל-אייר", ששודרה בישראל באמצע שנות התשעים, יודע שהיא זיקוק מדויק של הניינטיז - גדולה מהחיים, צבעונית, מקושקשת ומלאה בסטייל. סמית' היה אייקון אופנה שהסתובב על הסט עם הסניקרס הכי חמות, חליפות ספורט, גופיות אוברסייז, חולצות דאשיקי, שרשראות של מלקולם אקס וז'קטים מליגות הפוטבול, הבייסבול וכמובן כדורסל. הוא עשה את זה עם כישרון מוזיקלי מדהים, משחק משובח וחוש קומי אדיר.

אבל הנסיך המדליק מבל-אייר הייתה יותר מקומדיית נעורים מצחיקה, זו הייתה סדרה ביקורתית שהציגה בפריים-טיים בעיות כמו גזענות נגד השחורים בארצות הברית ואת הפערים הכלכליים העצומים בתוך החברה האמריקאית.

סמית' הפך להרבה מעבר להייפביסט שיודע ללכת עם המותגים הנכונים. הוא היה הקול של דור, והיו לו מיליוני מעריצים ברחבי העולם כי הוא תמיד נשאר נאמן למקום שממנו הוא הגיע.


עם השנים, הסדרה קיבלה מעמד של סדרת-על והפכה לאוצר טלוויזיוני נדיר. סמית' אמנם היה הכוכב הגדול והבלתי מעורר שלה, אבל היה סביבו צוות של שחקנים מוכשרים שהפך אותה לפנינה של תרבות הפופ ולאחת מהקלאסיקות האהובות ביותר בכל הזמנים. הנושאים שהיא טיפלה בהם נשארו רלוונטים מתמיד ולכן היא לא התיישנה מעולם. גם האופנה בה נשארה רלוונטית, עד כדי כך שזה נראה כאילו הסדרה העתיקה את התקופה הנוכחית, למרות שזה בדיוק הפוך.

בשנת 2019 הציגו סמית' ואשתו ג'ייד קולקציה במהדורה סופר-מוגבלת בהשראת הסדרה והיא הפכה לסולד אאוט בכלל לפני שיצאה.


באותה שנה הם השיקו את הקולקצייה השנייה שהייתה גם כן הצלחה אדירה. עכשיו הם משיקים קולקציה חדשה שלוקחת את המותג לעולם חדש לגמרי. זה אומר פחות נוסטלגיה ויותר שימוש בחומרים איכותיים, פחות לימיטד ויותר פרימיום.

המטרה הייתה לייצר קולקציה סופר איכותית שתאריך ימים, מתוך מחשבה על קיימות. משפחת סמית' ידועה כתומכת נלהבת של שמירה על איכות הסביבה והקפדה על תהליך ייצור ירוק ככל האפשר. המותג גם מתחייב לתמוך בנערים ונערות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך כדי להעניק להם סיכוי שווה להצליח בחברה, ממש כמו ההזדמנות שוויל קיבל בסדרה כאשר עבר מפילדלפיה הענייה והמסוכנת לבל-אייר העשירה והמפנקת.

התמה העיקרית של הקולקציה החדשה לוקחת השראה מבגדי הספורט של מוסדות אמריקאים יוקרתיים כמו אקדמיית בל-אייר שמופיעה בסדרה. בקולקציה ניתן למצוא קפוצ'ונים שיוצרו בעבודת יד באיטליה, טי-שירטים אוברסייז מכותנה נושמת באיכות גבוהה וחולצות טאי דאי. יש גם מכנסיים קצרים, טרנינגים, כובעים וגרביים תואמים, כאשר המשותף לכולם הוא צבעוניות ססגונית והלוגו Bel-Air Athletics שרקום בחלק הקדמי.

וויל היה התלמיד היחידי בתיכון שהיה הופך את הז'קט שלו כך שהפייזלי פרינט הופיע בצד החיצוני. הז'קט הזה הוא פריט הלבוש הזכור ביותר מתוך הסדרה ולכן גם הבולט ביותר בקולקציה החדשה. כל הסימבוליות הזו והדגש על הפרטים הקטנים הופכים את הקולקציה ליותר מעוד השקה של בגדים חדשים. ללבוש את הפריטים של Bel Air Athletics זה לשים על עצמך חתיכת היסטוריה ולקחת חלק ממשי בקלאסיקה של תרבות הפופ.

DISCOVER MORE