Closet Queen: How To Organize The Perfect Closet

לחסוך זמן, כסף ואנרגיה: כללי הזהב לסידור מושלם של ארון הבגדים

 

אחת המשימות החשובות שרובנו מתחמקות ממנה היא סידור ארון הבגדים. אין ספק שזהו אחד ממוקדי הבלגן המשמעותיים בבית אבל גם מקור האושר. לפתוח ארון מסודר ונקי המציג לראווה את מיטב הבחירות שעשינו בשנים האחרונות זו תחושה עילאית, פשוט ככה. ארון מאורגן יכול לסייע בארגון זמנים, כי לא תסתבכו עם בחירת אאוטפיט, ואפילו לעזור בצמצום כספים כי ברגע שתדעו בדיוק מה יש ומה אין לכן במלתחה – תוכלו לקנות הרבה יותר חכם. איך עושים את זה נכון? איגדנו עבורכן את כללי הזהב לסידור ארון בגדים שיעזרו לכן להגיע לתוצאה מדהימה ובכיף.

1

1

להכין את הקרקע

לסדר את הארון זו יכולה להיות משימה מייגעת וארוכה, אז חשוב ואף קריטי להכין את עצמכן מראש בצורה המיטבית והמפנקת ביותר. ראשית תסדרו את החדר, כך שהבלגן היחיד שיהיה בו זה ערימות הבגדים. אחר כך תמצאו פלייליסט מוצלח שירים לכן את מצב הרוח, ולסיום אל תשכחו לפתוח בקבוק יין (או שניים) שיהיו לצדכן ברגעים הקשים. עצת בונוס – חברה טובה יכולה לתמוך פיזית ונפשית.

1

1

לא לזרוק הכל על הרצפה

הנטייה של רובנו היא לרוקן את תכולת הארון הישר אל הרצפה המסכנה ולייצר תפאורת רקע של פצצת אטום ממותגת. אמנם הארון בהחלט יהיה מסודר באותו הרגע, אבל המראה של החדר עשוי להיות מייאש ולהוריד לכן את מצב הרוח לפני שקיפלתן את החולצה הראשונה. תתחילו לרוקן ולסדר לפי מדפים או לפי קטגוריות של פריטים, כך התהליך יהיה הרבה יותר מסודר ומהיר.

1

1

סינון, סינון, סינון

כאמור, עבודה לפי מדפים או קטגוריות תהיה הרבה יותר יעילה, או במילה אחת – פוקוס. תבחרו בכל פעם ערימה אחת ותתחילו לעבוד עליה. לפני תהליך הסידור, מתחיל תהליך הרבה יותר משמעותי והוא סינון הבגדים. תרימו פריט פריט ותנסו להיזכר מתי בפעם האחרונה לבשתן אותו. המנטרה שלכן צריכה להיות "אם יש ספק אז אין ספק", אל תחששו להעיף בגדים. אם בכל זאת יש פריט שמצית שמחה בלבכן (מוקדש למעריצות מארי קונדו), תשאירו אותו אבל קבלו מאיתנו טיפ של אלופות: בגדים שאתן לא לובשות בתדירות גבוהה תניחו בראש הערימה, כך שאולי תנצלו אותם קצת יותר השנה.

1

1

ניצול חלל

בין אם יש לכן ארון גדול או קטן, מאוד חשוב לנצל את כל החלל שבו. אם החלל גבוה, תניחו בגדים בכל המדפים ותרווחו אותם. פריטים שלא בעונה יחכו לכן בסבלנות במדפים העליונים. אם זכיתן בחלל רוחבי, ההמלצה היא לתלות כמה שיותר ולקפל כמה שפחות. במקרה הזה, השתמשו בקולבים דקיקים שלא יתפסו מקום וסדרו הכל לפי קטגוריות.

1

1

סדר וארגון

מזל טוב, הגעתן לשלב הקיפול! גם אם אתן לא מתגאות ביכולות הקיפול שלכן, זה פחות משמעותי כמו סדר וארגון עם הגיון. הבגדים שלכן צריכים להיות קודם כל מסודרים לפי קטגוריות – חולצות, מכנסיים, שמלות וכו'. למתקדמות מביניכן ההמלצה היא לפרק לתת-קטגוריות נוספות ולסדר לפי קז'ואל, עבודה ובילוי. המצטיינות יסדרו הכל גם לפי צבעים, אבל אם אתן לא מתכוונות לשמור על הסדר הזה אז זה בהחלט בזבוז זמן.

1

1

אסור להעמיס על הנפש

את הסעיף הבא נפתח במנטרה של קלואי קרדשיאן – Mind, Body and Soul. אם תעייפו את עצמכן יותר מדי, מהר מאוד תדחפו הכל בתסכול בחזרה לארון. סיימתן לסדר קטגוריה? תכניסו אותה יפה יפה לארון, תלגמו מהיין, טפחו לעצמכן על השכם ואז תעברו הלאה. מותר ואף רצוי לעשות הפסקות נשנושים בין לבין.

1

1

ולסיום סיומת

עשיתן את זה! שימו ריחן בארון, את הבגדים לתרומה תארזו בשקית, ותנצרו את הרגע הזה טוב טוב, כי כנראה שהוא לא יישאר ככה הרבה זמן.